Nábhí čakra

Nábhí čakra je centrum, ktoré riadi alebo navonok sa prejavuje ako solárny plexus. Nábhí čakra má dve strany: ľavú a pravú stranu a jedna je v strede.
Nábhí čakra je obkolesená desiatimi guruami, prorokmi, ktorí dávajú rovnováhu, ktorí prišli na túto zem znova a znova, aby vám do života priniesli rovnováhu. Hovorili vám: “Nerobte toto, nerobte tamto.”

Problémom ľudí je, že nevedia, čo chcú. Myslia si, že chcú v prvom rade peniaze. Ale tí, čo majú peniaze, si myslia, že musia mať moc. Ak majú príliš veľa peňazí, tak si myslia, že musia ísť do politiky, lebo nemajú žiadnu moc. Potom v politike zlyhajú alebo, povedzme, príliš zapadnú do politiky, akokoľvek, potom chcú lásku od svojich detí, ktorú nemôžu dostať, lebo sú príliš zaneprázdnení, alebo tak nejako. Takže nevedia, čo chcú. Tí, čo veria, že s peniazmi sa budú mať lepšie, by si mali vypočuť týchto ľudí, ktorí prichádzajú z bohatých krajín, a tí vám povedia, čo je tam zlé, ako sú ľudia zruinovaní, čo s nimi nie je v poriadku, sú v úplne zlom stave. 

Takže pre Nábhí čakru by mal človek vedieť, že by sa nemal príliš naháňať za peniazmi. Tí, čo sa príliš naháňajú za peniazmi, si môžu vytvoriť lepšiu pravú stranu, možno majú peniaze, nepochybne. Ale chýba im ľavá strana. Ľavá strana je Gruha Lakšmi, nemajú vo svojom dome Gruha Lakšmi. Sú veľmi hektickí, naháňajú sa, bežia o závod.

Takže ste buď vľavo, alebo vpravo. Tí, čo sú príliš emocionálni, extrémne emocionálni, sa viac strachujú o svoju rodinu, pre nich je rodina všetkým, vzťahy sú všetkým, sú takí, možno nemajú príliš veľa Lakšmi, lebo rozdávajú Lakšmi. Ale vždy sú lepšími ľuďmi. Zachádzať do extrémov v pomáhaní druhým môže spôsobiť problémy človeku, ktorý to robí, a tiež problémy pre ľudí, ktorí od neho brali peniaze len tak, lebo ak len tak rozdávate ľuďom peniaze, čo sa stane?

Láska vám nikdy nedáva pripútanosti, lebo je múdra, je to múdrosť. Povedzme, že miazga v strome prúdi len k jednému plodu, dostáva ju len jeden plod, lebo je milovaný. “Je môj.” Čo sa potom stane zvyšku stromu? Zomiera a tiež aj ten plod zomrie. Takže táto pripútanosť musí preč. Ale rozprávaním neodíde, radami neodíde.

Takže hladovanie je tiež veľmi zlé pre vašu Nábhí a keď to robíte, tak máte problém. Ľudia, ktorí hladujú, sú väčšinou veľmi výbušní. V deň, keď hladujú, sa k nim nepribližujte. Netrápte sami seba. To je jedna vec pre Nábhí na ľavej strane a na pravej strane: nedávajte sa na holdovanie. Nerozmaznávajte sa. Obe veci sú pre Sahadža jogu to isté. Či hladujete, alebo sa prejedáte, je to to isté. Medzi tým niet rozdielu, lebo ak nie ste v sedle, ak padáte vľavo či vpravo, aký je v tom rozdiel?  

Vegetariáni nedokážu zniesť keď sa hovorí, že nezáleží na tom či ste alebo nie ste vegetarián. Ale nezáleží na tom, lebo jedenie alebo nejedenie mäsa nejde proti vášmu vedomiu. Ale pitie alkoholu ide. Pitie je proti vášmu vedomiu.    

predchádzajúca čakra

nasledujúca čakra